Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
E rrallë, lind një foshnje me dy koka
English

E rrallë, lind një foshnje me dy koka

Myanmar, 4 shtator NOA - Një ngjarje e rrallë ka në ndodhur në shtetin e Myanmar ku një nënë ka lindur një foshnje me dy koka.

Sipas mjekëve të cilët kanë studiuar këtë rast janë shprehur për agjencitë e lajmeve lokale se lindja e fëmijës ka ardhur si pasojë e një patologjie të rrallë dhe ka vetëm 25 % mundësi të mbijetojë.

Bëhet fjalë për një rast shumë të rrallë kur një trup me dy koka të ndryshme ndajnë pjesën më të madhe të organeve trupore bashkë është verifikuar si një rast në 80 mijë lindje.

Një rast i ngjashëm është verifikuar para pak kohësh në Filipine ku ka lindur një fëmijë më dy koka por trupi kishte dhe dy zemra.

f.sh/NOA

KOMENTE