Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gjyqi ndaj Karaxhiç, i akuzuari për krime lufte kërkon shtyrjen e procesit
English

Gjyqi ndaj Karaxhiç, i akuzuari për krime lufte kërkon shtyrjen e procesit

Â

Hagë, 4 shtator NOA-Ish kryetari i Republikës Serbe të Bosnjes, Radovan Karaxhiç ka kërkuar sot nga Gjykata ei Hagës që gjykimi t'i shtyhet për 10 muaj, në mënyrë që të përgatitet për procesin.

Karaxhiç është i akuzuar për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit të kryera ndaj myslimanëve dhe kroatëve gjatë luftës në Bosnje(1992-1995).

Disa kohë më pare, Gjykata ka bërë të ditur se procesi gjyqësor mund të nisë këtë muaj.

Â

Â

KOMENTE