Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Lufta kundër pastrimit të parave, konferencë rajonale në Shkup
English

Lufta kundër pastrimit të parave, konferencë rajonale në Shkup

Shkup, 4 shtator NOA-Dje dhe sot në kryeqytetin maqedonas po zhvillohet konferenca rajonale për përmirësimin e bashkëpunimit në luftën kundër pastrimit të parave.

Organizator i kwtij takimi është Drejtoria për parandalimin e pastrimit të parave dhe financimit të terrorizmit e Maqedonisë.

Në këtë konferencë po marrin pjesë përfaqësues nga vendet e rajonit, nga Komisioni Evropian dhe nga ambasada spanjolle në Shkup.

Konferenca rajonale është pjesë e projektit të BE-së për rritjen e kapaciteteve të institucioneve në luftën kundër pastrimit të parave.Â

m.i/NOA

Â

KOMENTE