Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
NATO nis hetimet për shpërthimet e çisternave të naftës në Afganistan
English

NATO nis hetimet për shpërthimet e çisternave të naftës në Afganistan

Afganistan, 4 shtator NOA - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen i bëri të ditur presidentit Afgan se udhëheqësi i trupave ndërkombëtare në këtë vend, Gjenerali Stanley Mçhrystal, ka nisur hetimet për zbardhjen e sulmit të NATO-s për dy çisternat e rrëmbyera nga talebanët.

Si pasoje e këtij sulmi këtij që ndodhi sot në veri të Afganistanit kanë mbetur të vdekur rreth 90 talebanë mes të cilëve 20-30 civile që ishin mbledhur rreth çisternës për të marrë karburant.

Kreu i NATO-s Rasmusen gjate deklaratës së tij ka theksua se ushtarët e NATO-s kanë qenë të angazhuar për të mbrojtur civilët, dhe se nuk mund të tolerohen ngjarje të tilla.

f.sh/NOA

KOMENTE