Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Policia zbulon 2 plantacione me kanabis në majë të Bjeshkës së Pashtrikut
English

Policia zbulon 2 plantacione me kanabis në majë të Bjeshkës së Pashtrikut

Prizren, 4 shtator NOA-Edhe në maje të Bjeshkës Pashtrik mund të rritet Kanabisi, madje edhe në të tilla terrene ku është e pamundur të arrihet me veturë, ndërkohë që edhe ecja këmbë është e vështirë.

Një hetim i nisur rreth dy javë më parë nga Drejtoria rajonale e hetimeve të Prizrenit në këto terrene ka rezultuar me identifikimin e dy plantacioneve të mbjella me bimë narkotike të llojit kanabis sativa.

Një sasi e konsiderueshme e bimëve narkotike shumica e të cilave kishin arritur lartësi në mbi një metër janë konfiskuar nga policia e rajonit të Prizrenit.

Operacioni i sotëm policor, i koduar nën emrin Pashtriku dhe i realizuar në orët e hershme të mëngjesit, është përkrahur edhe nga policia e qarkut të Kukësit, të cilët kanë siguruar brezin kufitar në kohën e realizimit të operacionit.

KOMENTE