Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Prifti i rremë strehohet për një muaj në hotel e ikën pa paguar, ndiqet nga policia
English

Prifti i rremë strehohet për një muaj në hotel e ikën pa paguar, ndiqet nga policia

Bolzano, 4 shtator, NOA - I maskuar nën petkun e priftit, ka mashtruar për një muaj me radhë administratorët e një hoteli në Bolzano të Italisë.

Ngjarja ka ndodhur me një gjerman 34-vjeçar, i cili ka vendosur të shtiret si një prift për të përfituar jo vetëm dashamirësinë e njerëzve, por edhe besimin e tyre, në mënyrë që në fund t'ia hidhte pa paguar, ashtu në fakt edhe siç ka ndodhur.

Drejtori i hotelit, menjëherë sapo ka ndodhur kjo ngjarje iu është drejtuar direkt karabinierëve, të cilët tashmë kanë rënë në gjurmët e tij dhe kanë konstatuar se ai jo vetëm që nuk kishte ndonjë urdhër për të qenë prift, porse e ka veshur enkas veshjen e një të tilli për t'u shpëtuar detyrimeve.

n.e/NOA

KOMENTE