Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vodhi një celular në dyqan, u arrestua pasi e kishte këmbyer direkt me një tjetër
English

Vodhi një celular në dyqan, u arrestua pasi e kishte këmbyer direkt me një tjetër

Gjirokastër, 4 shtator, NOA - Forcat e policisë së Gjirokastrës kanë bërë të mundur arrestimin e Roland Aliajt, 27-vjeç, banues i këtij qyteti pasi akuzohet për vjedhje të një aparati celular në një dyqan.

Sipas të dhënave policore për agjencinë e Lajmeve NOA, ky person ka shkuar në një dyqan pronë e K.Ç, në lagjen "18 Shtatori" dhe pasi ka blerë disa sende i ka vjedhur të zotit të dyqanit celularin e tij tip Nokia E 51 dhe është larguar.

Pas denoncimit të bërë në komisariatin e Gjirokastrës, u bë e mundur që pas disa orësh të arrestohet personi i lartpërmendur në një rrugicë të Gjirokastrës.

Nga veprimet paraprake hetimore rezultoi se ai e kishte ndërruar celularin që kishte vjedhur menjëherë në një pikë servisi celularësh, duke marrë një celular tjetër nokia dhe 5.500 lekë mbi të , i cili e ka pranuar këtë gjë edhe në deklarimin e tij .

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 2 celularë (celularin që kishte vjedhur si dhe celularin që kishte marrë pasi e kishte ndërruar), si dhe 1000 lekë të reja.

Ky person më parë ka qenë i dënuar me 7 vjet burg , pasi në vitin 1999, në aksin rrugor Gjirokastër - Kakavijeëky shtetas ka kryer grabitje me armë të pasagjerëve të ndryshëm.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme, për veprën penale të "Vjedhjes", vepër kjo e parashikuar nga neni 134 i Kodit Penal.

n.e/NOA

Â

Â

Â

Â

Â

Â

Â

Â

KOMENTE