Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Zbriti nga autobusi, mbetet i plagosur nga makina që po kalonte
English

Zbriti nga autobusi, mbetet i plagosur nga makina që po kalonte

Korçë, 4 shtator, NOA - Sapo zbriti nga autobuzi i linjës Greqi-Shqipëri në rrugëkalimin Bilisht-Doganë e Kapshticës, u gjend i përplasur nga një makinë që po kalonte rrugën.

Burimet policore rrëfejnë për agjencinë e Lajmeve NOA se ngjarja i ka ndodhur

Andrea Ahmetit, banues në qytetin e Pogradecit, i cili u gjend i përplasur nga

Spiro Stavro, i cili po drejtonte automjetin me targë KO 3955 B.

I aksidentuari pasi ka marrë ndihmën e nevojshme mjekësore është jashtë rrezikut për jetën, më pas është larguar për në Greqi, për mjekim më të specializuar, meqë kishte dhe lejeqëndrimi si emigrant.

U kryen veprimet proceduriale për veprën penale të "Shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor", parashikuar nga neni 290 i Kodit Penal, ndërsa materialet për hetime të mëtejshme do t'i kalojnë prokurorisë së Korçës.

n.e/NOA

KOMENTE