English

Talebanët afganë marrin peng gazetarin e "Nju Jork Time" dhe përkthyesin e tij

Kabul, 5 shtator NOA-Një gazetar amerikan i së përditshmes "Nju Jork Time" është rrëmbyer nga talebanët  ndërsa po vizitonte vendin ku ndodhi sulmi ajror i NATO-s në pjesën veriore të Afganistanit.

Së bashku me gazetarin është rrëmbyer edhe përkthyesi i tij.

Agjencia DPA, raporton se një zëdhënës taliban e ka konfirmuar rrëmbimin.

m.i/NOA

Â

Â

KOMENTE