English

Vetëdorëzohet në polici studenti, akuzohej për vrasje të mbetur në tentativë

Durrës, 8 shtator, NOA - Gjyaka e Durrësit ka vendosur si masë sigurie atë të "Arrestit me Burg" për Arjal Porjen, 26-vjeç.

Personi në fjalë banues në lagjen nr. 15 Durrës, student, është vetëdorëzuar në polici pasditen e djeshme pasi në ngarkim të tij rëndonin akuzat "Vrasje me paremendim mbetur në tentativë" të kryer në bashkpunim dhe "Mbajtjes pa leje të armëve luftarake".

Sipas burimeve policore mësohet se Arjal Porja ishte shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit pasi në datën 27.03.2009 ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të lokalit të shtetasit Sokol Seitaj ku dhe ky i fundit ishte shpallur në kërkim nga policia.

Materialet ju kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Durrësit.

f.sh/NOA

KOMENTE