English

Policia gjen automjetin e vjedhur para katër ditësh në rrethin e Kurbinit

Lezhë, 9 shtator, NOA - Forcat e policisë së Lezhës kanë bërë të mundur gjetjen e automjetit tip Volksvagen, me targa FR 2789 D, në pronësi të Leonard Bano, të cilit i është vjedhur në Kurbin më 5 shtator.

Sipas të dhënave policore për agjencinë e Lajmeve NOA, makina në fjalë u gjet e braktisur ne gropat e zhavorrit të kryera nga ekskavatorët e inerteve pranë Milotit.

Automjeti i braktisur i kishte xhamat e hapur dhe sendet personale të të dëmtuarve si çanta, portofole bashkë me çelësat e makinës të lëna në të.

Nga ana e policisë po vazhdon puna për kapjen e autorëve të shpallur në kërkim nga

si autorë të kësaj ngjarje, emrat e të cilëve për momentin nuk bëhen të ditur.

n.e/NOA

KOMENTE