Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Zgjedhjet në Greqi, Shkupi zyrtar në pritje të negociatave për emrin
English

Zgjedhjet në Greqi, Shkupi zyrtar në pritje të negociatave për emrin

Â

Shkup, 9 shtator NOA-Presidenti i Maqedonisë, George Ivanov vlerëson se zgjedhjet në Greqi nuk do ta pengojnë procesin e zgjidhjes së kontestit të emrit dhe pret që pas përfundimit të atyre të vazhdojë dinamika e deritanishme.

" Shpresojmë se dinamika e bisedimeve për emrin që filloi pas zgjedhjeve në Maqedoni do të vazhdojë", deklaroi sot presidenti i vendit Gjorgje Ivanov.

Bisedimet për emrin që po zhvillohen nën ombrellën e OKB-së, muajin e kaluar hynë në një fazë të re, ku pritej dhe parashikohej arritja e kompromisit, mirëpo situata ka ndryshuar me shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme nga kryeministri Karamanlis.

KOMENTE