Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rikonfirmimi si kryeministër, Berisha merr mesazh urimi nga kryeministri grek Karamanlis
English

Rikonfirmimi si kryeministër, Berisha merr mesazh urimi nga kryeministri grek Karamanlis

Tiranë, 15 shtator NOA-Kryeministri grek Kostas Karamanlis i ka dërguar një mesazh urimi homologut te tij shqiptar Sali Berisha me rastin rikonfirmimit të tij si kryetar i qeverisë së re të dalë nga zgjedhjet 28 qershorit.

Kreu i qeverisë greke i uron kryeministrit Berisha arritjen me sukses të aspiratës së qeverisë së tij për integrimin sa më të shpejtë të vendit në Bashkimin Europian.

Përveç të tjerash në mesazhin e tij kryeministri grek thekson se Greqia do të mbështesë pa rezerva perspektivën integruese të Shqipërisë duke u shprehur se nga të dy vendet ka një vullnet të hekurt për çuarjen më tej të marrëdhënieve strategjike.

Karamanlis e mbyll mesazhin e tij duke thënë se kjo do t'i shërbejë jo vetëm popujve dhe dy qeverive por edhe stabilitetit më të gjerë në Ballkan.

KOMENTE