English

Kompeticioni: Sot Evropa Ligë, shumë pretendentë për trofeun e dytë

Tiranë, 16 shtator NOA - Pas Champions, sot përballje të mëdha edhe në Europa Ligë. Ajax- Timisoara dhe Dinamo Zagreb - Anderlekt janë çiftet e grupit të parë.

Në Grupin B do të përballen Xhenoa - Slavia P, dhe Lilë - Valencia. Në Grupin C, Hapoel Tel Aviv do të jetë përballë Seltikut dhe Rapidi i Vienës me Hamburgun.

Në Grupin D Harthe pret Vetnspils dhe Herenveni do të vihet përballë me Sportingun e Lisbonës.

Në grupin E në Bazel udhëton Roma dhe Fulhemi përbellet në Bullgari me CSKA-Sofje.

Në grupin F, Panathinaikos ndeshet me Gallatrasarin dhe S. Grazi përballet me D. Bukureshtit.

Në Grupin g Lacio luan ndaj Salzburgut dhe Vilareali pret Levskin.

Në Grupin H Tvente udhëton në Turqi dhe ndeshjet me Fenerhbaçen si Staue pret Sherif Limasolin.Â

e.r/NOA

KOMENTE