English

Përgjaket autostrada, makina del nga rruga, një i vdekur dhe tre të plagosur

Durrës, 21 shtator NOA - Një i vdekur dhe tre të plagosur rëndë është bilanci i një aksidenti të ndodhur sot në mesditë.

Ngjarja rrugore ndodhi te mbikalimi në Shkozet të Durrësit kur një automjet me targa KJ 67 34 A, ka përplasur një kalimtare e cila po përpiqej të kalonte në anën tjetër të rrugës.

Mësohet se drejtuesi i mjetit ka tentuar të shmangë aksidentit duke kryer një manovër por jo vetëm që nuk ka mundur të evitojë përplasjen e kalimtares po ka dalë nga rruga.

Për pasojë ka mbetur e vdekur në vend kalimtarja si dhe janë plagosur rëndë tre persona që ndodheshin në automjet.

Policia rrugore ka mbërritur menjëherë në vendngjarje për të zbardhur rrethanat e aksidentit.

Burime nga policia thanë se ende nuk dihet identiteti i viktimës pasi nuk posedonte letër identifikimi me vete ndërsa dyshohet të jetë rreth 60-vjeçe.

Të plagosurit u transportuan në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve. k.k/NOA

KOMENTE