Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Topalli merr mesazh urimi nga Kryetari i Senatit të Francës
English

Topalli merr mesazh urimi nga Kryetari i Senatit të Francës

Tiranë, 13 tetor NOA - Kryetari i Senatit të Francës, Gerard Larcher, i ka dërguar një letër urimi Kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli për rizgjedhjen e saj në këtë detyrë.

Përmes letrës së tij, Kryetari Larcher, duke kujtuar takimin me Kryetaren e Kuvendit gjatë vizitës së saj zyrtare në Francë, shpreh besimin në konsolidimin e bashkëpunimit dypalësh.

"Pas rizgjedhjes suaj si Kryetare e Parlamentit te Republikës së Shqipërisë, ju shpreh të gjithë përgëzimet e mia dhe ju uroj suksese në vijimin e misionit tuaj.

Ruaj kujtimet dhe mbresat më të mira nga takimi në Senatin e Francës, në dhjetor 2008 dhe shpresoj se ne do të vazhdojmë të konsolidojmë marrëdhëniet e mira që ekzistojnë mes dy parlamenteve tona.

Ju lutem pranoni, zonja Kryetare, shprehjen e konsideratës time më të lartë" thuhej në letrën e urimit të Larcher drejtuar Topallit.

k.k/NOA

KOMENTE