Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Dhuna ndaj gazetarit Baze, biznesmeni Rezart Taçi vetëdorëzohet në polici
English

Dhuna ndaj gazetarit Baze, biznesmeni Rezart Taçi vetëdorëzohet në polici

Tiranë, 5 nëntor NOA - Vetëdorëzohet në polici, biznesmeni Rezart Taçi i cili ishte shpallur në kërkim nga Policia e Tiranës pasi u akuzua se kishte dhunuar tre ditë më parë gazetarin Mero Baze.

Tre ditë pasi emri i biznesmenit Rezart Taçi u lakua nga Baze se e kishte dhunuar, ndërsa policia e shpalli atë në kërkim, si dhe pas akuzave të opozitës, Taçi është paraqitur vetë në polici.

Mësohet se pak orë më parë Rezart Taçi është paraqitur në Drejtorinë e Policisë së Tiranës dhe burime nga policia thanë se ai po merret në pyetje.

Ende nuk dihet nëse policia i ka vënë prangat Taçit ashtu siç deklaroi tre ditë më parë se e kishte shpallur në kërkim, apo dorëzimi i tij do të shërbejë vetëm për një deklaratë e më pas do lihet i lirë.

Burimet policore nuk sqarojnë detaje ndërsa bëjnë të ditur vetëm se biznesmeni u vetëdorëzua.

k.k/NOA - Lexoni më shumë mbi argumentin:

Vetëdorëzohet Taçi, avokati i tij: Respektojmë vendimin e drejtësisë

Taçi: Respektoj ligjin por ka një strategji lufte ndaj bizneseve të mia

Dhuna ndaj gazetarit Baze, biznesmeni Rezart Taçi vetëdorëzohet në polici

Tahiri: Berisha të dorëzojë para drejtësisë sekserin e tij, Rezart Taçi

Dhuna ndaj gazetarit, Rezart Taçi mohon akuzat

Dhuna ndaj gazetarit, kolegët e tij: 10 mijë euro kush gjen Taçin

Ambasada e SHBA-së: Dhuna ndaj gazetarit është e papranueshme

Dhuna ndaj Bazes, reagon Berisha: Është një akt i pajustifikuar, fajtorët të dënohen

Dhuna ndaj Bazes, LSI: Fajtorët të dalin para drejtësisë

Komiteti Shqiptar i Helsinkit: Sulmi ndaj Bazes, presion dhune ndaj fjalës së lirë

Indicenti "Baze", policia ndalon dy persona

Unioni i Gazetarëve: Dhuna ndaj gazetarit Baze, akt i përsëritshëm kriminal

Konflikti me Taçin, Mero Baze lë Spitalin Ushtarak

Partia e Gjelbër dënoi aktin e dhunës ndaj gazetarit Mero Baze

OSBE: Dënojmë sulmin e dhunshëm ndaj gazetarit

Dhuna ndaj Bazes, Meta: Të zbatohet ligjin ndaj autorëve për këtë akt kriminal

G99, Veliaj dënon dhunën ndaj gazetarit Mero Baze

PDK: Maxhoranca po tensionon situatën, dënojmë dhunën ndaj Bazes

Dhuna ndaj Bazes, presidenti thyen heshtjen: Autorët sa më shpejt para drejtësisë

Gazetarët: Dënojmë dhunën e ushtruar ndaj gazetarit Baze

Rama: Akuzoj personalisht Berishën për dhunën ndaj gazetarit, Presidenti të reagojë

KOMENTE