Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ministri i Jashtëm Meta, nesër shkon në Mal të Zi për një vizitë dy ditore
English

Ministri i Jashtëm Meta, nesër shkon në Mal të Zi për një vizitë dy ditore

Tiranë, 5 nëntor, NOA - Ministri i Jashtëm, Ilir Meta do të niset nesër në një vizitë zyrtare dy ditore në Malin e Zi.

Lajmi bëhet i ditur nga burime zyrtare të institucionit të diplomacisë, sipas të cilave, gjatë qëndrimit në Podgoricë, shefi i diplomacisë shqiptare do të takojë disa nga zyrtarët më të lartë malazezë.

Sipas axhendës së vizitës së Metës, parashikohet që takimet e tij në Malin e Zi të nisin me kryeministrin malazez Milo Gjukanoviç dhe më pas me homologun e tij Milan Rocen, ku pas takimit do të nënshkruhen disa marrëveshje dhe do të mbahet një konferencë për shtyp.

n.e/NOA

KOMENTE