Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Mjeku njofton policinë: Po më bëjnë presion familjarët e një të vdekuri
English

Mjeku njofton policinë: Po më bëjnë presion familjarët e një të vdekuri

Tiranë, 5 nëntor NOA - Një 48-vjeçar është ndjerë keq në banesën e tij dhe familjarët e dërguan menjëherë në ambulancën e lagjes ku ai gjeti vdekjen brenda pak minutash.

Vdekja e 48-vjeçarit ka alarmuar familjarët e tij të cilët kanë nisur t'i bëjnë presion mjekut.

Gjithçka ndodhi dje në ambulancën e Kamzës në Tiranë, kur një mjek ka telefonuar policinë të cilëve i ka raportuar se familjarët e një personi të vdekur po i bëjnë presion.

Burime nga policia thanë për agjencinë e lajmeve NOA se familjarët fillimisht kanë dyshuar se 48-vjeçari Petrit Hyka ka gjetur vdekjen nga neglizhenca e mjekëve ndaj dhe kanë nisur të bëjnë presion.

Ndërkohë që sipas mjekëve, i ndjeri ka mbërritur në ambulancë pa shpresa jete çka ka qenë e pamundur për ta t'i shpëtojnë jetën.

Policia bëri të ditur se vdekja e Hykës ka ardhur nga shkaqe natyrale megjithatë trupi i tij u transportua në morgun e spitalit për ekzaminime të mëtejshme.

k.k/NOA

KOMENTE