Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rikardo Kaka pritet si hero në Milano
English

Rikardo Kaka pritet si hero në Milano

Tiranë, 5 Nëntor NOA - Mediat evropiane nuk kanë lënë pa përmendur pritjen e ngrohtë që kishin rezervuar tifozët e Milanit për brazilianin Kaka, në ndeshjen e fundit të "Champions".

Rikardo Kaka është duartrokitur gjatë gjithë ndeshjes nga tifozët italianë, sikur të ishte lojtar i Milanit.

Pas gjashtë sezoneve dhe dy "Champions" të fituar me Milanin, Kaka synon të njëjtin sukses me një tjetër skuadër, Realin, me të cilën është bashkuar në fillim të këtij sezoni.

Ndeshja e dytë mes Milanit dhe Realit përfundoi në barazim 1-1 dhe kuqezinjtë e Leonardos zhvilluan një tjetër takim pozitiv, duke lënë pas momentet e vështira dhe krizën që i kishte mbërthyer, gjatë fillimit të këtij edicioni.

e.r/NOA

KOMENTE