Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Skocezët përballë provës së fundit për të siguruar kualifikimin
English

Skocezët përballë provës së fundit për të siguruar kualifikimin

Tiranë, 5 Nëntor NOA - Hamburgu fitoi me Sëlltikun dy javë më parë dhe do të kërkojë një tjetër sukses, në fushën e tij, në ndeshjen e sotme të Evropa Ligë.

Me rikthimin e Fortun, pas tetë javë dëmtimi, trajneri Toni Moubrei shpreson që Sëlltiku mund të kualifikohet në turin tjetër, në rast se do të arrijë që të shënojë një rezultat pozitive, gjatë takimit të sotëm.

"Ne do t'i respektojmë ata, por e dimë se duhet të shënojmë një gol më shumë," - theksoi MauBrei. "Ne shpresojmë që të zhvillojmë një ndeshje të mirë dhe të arrijmë rezultat pozitiv."

Ndërkaq, Fortun i cili shënoi dy gola në dy ndeshje të kaluara para se të dëmtohej është rikthyer dhe shpreson që të kthehet edhe te shënimi i golave.

Sëlltik ka tre pikë më pak se vendi i tretë, Rapidi i Vjenës, ekipi me të cilin aktivizohet sulmuesi Hamdi Salihi dhe që do të presë sot në shtëpi Hapoel Tel Avivin.

Hapoel dhe Hamburgu kanë nga gjashtë pikë.

Ndërkaq, Roma duhet të provojë ndaj Fulhemit se është skuadra më e fortë e grupit, para se të pretendojë që të fitojë në fund këtë trofe.

Marko Andreoli shënoi dy javë më aprë për Romën në fund të ndeshjes, por ekipi italian po ndeshet me probleme në kampionat dhe shpreson që t'i kalojë në të ardhmen.

"Në ndeshjen e kaluar, Roma shënoi një gol të shkëlqyer," - theksoi mesfushori i Fulhemit, Zoltan Gera.

"Jam i sigurt se ne do të bëjmë të pamundurën që të fitojmë ndeshjen tjetër ndaj Romës", - përfundon mesfushori.

e.r/NOA

Më poshtë gjeni të gjitha ndeshjet e pritshme për t'u zhvilluar gjatë ditës së sotme:

Tvente - Sherif

Bremen - Austia V.

S. Pragë- Valencia

Tuluz - Shakhtar

Anderlekt - Timisoara

Din. Zagreb - Ajaks

Xhenoa - Lilë

Hamburg- Sëlltik

R. Vjenë - Hap. Tel-Aviv

Sporting - Ventspils

Herenveen - Hertha

Roma - Fulham

Bazel - CSKA S.

D. Bukuresht - Gallatasaraj

S. Graz - Panathinaikos

L. Sofie - Salzburg

Vilareal - Lacio

Fenerbahçe - Steaua

AEK - BATE

Everton - Benfika

Partizan B.- K. Bruzh

Kopenhagen - PSV

Cluj - Sparta

Nacional - Atletiko B.

KOMENTE