Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Votohet në Kuvend, Edlira Bushati miratohet në krye të KKRT
English

Votohet në Kuvend, Edlira Bushati miratohet në krye të KKRT

Tiranë, 5 Nëntor NOA-Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot në seancën e tij plenare kandidaturën e zonjës Edlira Bushati në krye të Këshillit Kombëtar të Radio-Televizioneve.

Me një votim të fshehtë, kandidatura e Edlira Bushatit u miratua me shumicë votash dhe tre abstenime.

Bushati do të zëvendësojë në këtë post Mesila Dodën e cila u mandatua si deputete e PD në qarkun e Fierit në zgjedhjet parlamentare të 28 qershorit të këtij viti.

Kuvendi miratoi gjithashtu në seancën e pasdites, shkarkimin nga posti i anëtart të KKRT, të zotit Detar Hysi.

m.i/NOA

KOMENTE