Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
PD: Partia Socialiste ka frikë nga ligji antimafia
English

PD: Partia Socialiste ka frikë nga ligji antimafia

Tiranë, 10 nëntor NOA - Partia Demokratike ka reaguar sot nëpërmjet zëdhënëses Erla Mëhilli, ndaj deklaratës së PS-së e cila shprehej kundër ligjit antimafia.

"Frika nga ligji antimafia i Partisë Socialiste është një shenjë ndjellakeqëse e madhe për këtë parti  po edhe për vendin.

Nuk ka vend në botë ku opozita të ngrihet e të mos kërkojë forcimin e ligjit antimafia, si një kusht kryesor për luftën kundër krimit të organizuar.

Protesta e sotme e opozitës për këtë ligj është paradoksi më i madh i qëndrimit të saj.

I rikujtojmë opozitës se ky është një ligj i kërkuar nga Bashkimi Evropian në kuadër të liberalizimit të vizave" deklaroi sot Mëhilli.

Sipas saj, ky është një ligj i hartuar nga ekspertët më të mirë shqiptarë dhe evropian dhe ky ligj është aktiv në shumicën e vendeve anëtare të BE-së.

"Ligji antimafia synon të godasë vetëm pasuritë dhe ekonominë kriminale dhe të garantojë plotësisht jetën dhe aktivitetin e bizneseve dhe qytetarëve të tjerë të vendit' përfundoi zëdhënësja e PD-së.

k.k/NOA

Â

KOMENTE