English

Grabitet me armë një filial i Telekomit, policia arreston 6 të dyshuar

Prishtinë, 12 Nëntor NOA-Disa persona të armatosur kanë sulmuar filialin e Postë-Telekomunikacionit në Prishtinë duke grabitur një shumë të konsiderueshme parash dhe karta telefonike.

Burime nga policia thonë se për ngjarjen e rëndë u arrestuan gjashtë persona të dyshuar, K. Shasivari 21 vjeç; Sh. Ibrahimi 21 vjeç; K. Mehmeti 20 vjeç; Q. Mehmeti 19 vjeç; A. Plakolli 18 vjeç dhe L. Gajtani 17 vjeç.

Gjatë bastisjeve policia ka arritur të gjejë dhe të sekuestrojë një sasi të mbushjeve të vlerave të ndryshme të cilat dyshohet të jenë grabitur nga filiali i PTK-së, si dhe një revole të tipit Ëalter 85 COMBAT cal 9mm, prodhim italian, që dyshohet të jetë shfrytëzuar nga të dyshuarit në rastin e grabitjes.

m.i/NOA

KOMENTE