English

Botërori 2010, sot dita e së vërtetës

Tiranë, 18 nëntor NOA - Luhen sot të gjitha ndeshjet e fundit për kualifikimin në botërorin Afrikë e Jugut 2010.

Në përfundim të tyre do të kemi një tablo të plotë të të gjithë ekipeve pjesëmarrës në këtë turne.

Të parët që zbresin në fushë do të jene ekipet e Egjiptit dhe Algjerisë, të cilat pas ndeshjeve që kanë zhvilluar, sot do të kenë atë finale dhe do të luhet në një fushë neutrale për të dy ekipet.

Franca fton Irlandën e teknikut Italian Trapatoni, ndërsa Portugalia duhet të ruhet nga sulmet e ekipit Boshnjak të Dzekos.

Kompletimi i këtyre sfidave bëhet nga ndeshjet Ukrainë - Greqi, Slloveni - Rusi dhe Uruguai - Kosta Rika.

r.b/NOA

KOMENTE