English

Vetëvritet me armën e të shoqit, pas sherrit brenda familjes

Kavajë, 29 nëntor NOA - Një grua i ka dhënë fund jetës menjëherë pas konfliktit të ashpër që pati me të shoqin dhe nënën e tij në banesën e tyre në Kavajë.

Ngjarja ka ndodhur në një apartament në lagjen 6, ku është vetëvrarë me armë zjarri pistoletë 41-vjecarja Ermalinda Lika.

Në vendin e ngjarjes shkuan shërbimet policore dhe nga kryerja e veprimeve hetimore e proceduriale si dhe nga deklarimet e familjareve u konkludua se vetëvrasja ka ardhur menjëherë pas sherrit në familje.

"Flijimi erdhi pas një debati për motive të dobëta me bashkëshortin e nënën e tij dhe  në kushtet e depresionit, është mbyllur në dhomën e saj ku ka qëlluar veten me armë pistoletë, tip "Makarov", e cila ishte e bashkëshortit të saj me detyrë oficer në Repartin e Komandës së Forcave të Bashkuara", - sqaroi policia.

Nga kqyrja e vendit te ngjarjes u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale arma pistoletë model.59, tip "Makarov", me nr.BO 1516, me 6 fishekë, një gëzhojë dhe një predhë fisheku.

Policia tha se materialet hetimore për këtë ngjarje i kaluan Prokurorisë së Rrethit Kavajë.

e.r/NOAÂ Â Â Â Â Â Â Â Â Â Â Â Â Â Â Â Â Â Â Â Â Â Â Â

KOMENTE