Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Festat, Presidenti Topi merr mesazhe urimi nga personalitetet ndërkombëtare
English

Festat, Presidenti Topi merr mesazhe urimi nga personalitetet ndërkombëtare

Tiranë, 30 nëntor NOA - Me rastin e 28 nëntorit, festës Kombëtare të Shqipërisë Presidenti i Republikës, Bamir Topi ka marrë mesazhe urimi nga personalitete ndërkombëtare dhe kryetarë shtetesh.

"Puna jonë është kyçe në shumë fusha me interes të ndërsjellë nga paqeruajtja e deri tek ruajtja e të drejtave të njeriut dhe ndërtimi i një bote më të begatë, më të barabartë dhe më të qëndrueshme për të gjithë. Ndërsa ndjekim këtë mision, na jep zemër fakti se Kombet e Bashkuara mund të mbështeten në kontributet, përkushtimin dhe mbështetjen e Shqipërisë" shkruan në mesazhin e tij Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Mun. Sipas zyrës së shtypit të presidentit, urimet më të mira e të përzemërta për zhvillim e prosperitet, mirëqenie e stabilitet të popullit shqiptar, Presidenti i Republikës ka marrë dhe nga homologu i tij kroat, Stjepan Mesiç, nga homologët e Maqedonisë, George Ivanov, së Sllovenisë, së Turqisë, Polonisë etj.

k.k/NOA

KOMENTE