Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Filmi Lindje-Perëndim-Lindje sot në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit 2009
English

Filmi "Lindje-Perëndim-Lindje" sot në "Festivalin Ndërkombëtar të Filmit 2009"

Tiranë, 30 nëntor, NOA Nga Milena Selimi - Vazhdojnë sot në kryeqytet ditët e filmit në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit 2009.

Projeksionet e filmave dokumentarë, me metrazh të gjatë dhe të shkurtër jepen në sallën "Kadri Roshi" të TK-së dhe në kinema Imperial.

Programi i paradites së sotme të TIFF-it ka në përmbajtje 11 filma me metrazh të shkurtër. Mbrëmja është menduar nga organizatorët për projeksionin e filmave me metrazh të gjatë të konkurrimit dhe të programit special.

"Ushtarët e panjohur" ka radhën sot pasdite në orën 17.00 në TK. Një dokumentar nga regjisori gjeorgjian Shalva Shengel, i cili do të pasohet nga filmi shqiptar i regjisorit Gjergj Xhuvani, Lindje-Perëndim-Lindje" në orën 18.30 ,i vetmi film shqiptar në konkurrim në seksionin e filmit të gjatë artistik.

"Bastardë të palavdishëm" i regjisorit Quentin Tarantinos konkurron në TIFF në Programin Special. Shfaqet sot në Kinema Imperial, ora 20.30.

KOMENTE