Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nazim Bllaca rrëfehet në polici për vrasjet që ka bërë me urdhër të SHIK
English

Nazim Bllaca rrëfehet në polici për vrasjet që ka bërë me urdhër të SHIK

Prishtinë, 30 nëntor NOA - Ish punonjësi i SHIK-ut në kohën e luftës së Kosovës Nazim Bllaca, i cili ka bërë publike se ka vrarë një person dhe ka marrë pjesë në 17 vrasje të tjera është duke u marrë në pyetje në cilësinë e dëshmitarit nga policia e Kosovës.

"Me urdhër të Prokurorisë, Nazim Bllaca është shoqëruar për në intervistim.

Intervistimi i tij është ende duke vazhduar", ka thënë zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, gjatë një konferencë ditën e sotme. Nazim Bllaca aktualisht ndodhet në polici dhe po merret në pyetje nga hetues të Policisë së Kosovës në lidhje me deklarimet e tij të një dite më parë se ka vrarë e torturuar persona gjatë periudhës 199-2003 kur ai ka qenë punonjës i SHIK-ut. "Zyrtarisht nuk kemi asnjë informacion në lidhje me arrestimin e Bllacit", thotë Baki Kelani, zëdhënës i Policisë së Kosovës. Ndërkohë që ende nuk dihet nëse policia ka lëshuar fletarresti për Nazim Bllacën, i cili ka deklaruar se ka vrarë një person dhe ka torturuar 17 të tjerë. k.k/NOA

KOMENTE