Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Përballjet sfiduese të fundjavës, fitues dalin Milani, Barcelona, Bayerni dhe Çelsi
English

Përballjet sfiduese të fundjavës, fitues dalin Milani, Barcelona, Bayerni dhe Çelsi

Milano, 30 nëntor, NOA - Fundjava ka dhuruar ndeshje dhe emiocione të mëdha për të gjithë tifozët e futbollit dhe ekipeve të mëdha me emër si Milani, Barcelona, Bayerni apo Celsi.

Milani nga ana e tij ka shënuar një fitore me rezultat prej 2-0 si mysafir i Catanias, për t'u ngritur në vendin e dytë në tabelë.

Fitorja u sigurua nga Klaas-Jan Huntelaar, i cili shënoi të dy golat në minutat shtesë, duke krijuar kështu emocione të mëdha në grupin e tifozëve të Milanit, të cilët nuk e prisnin një fakt të tillë.

Me këtë fitore, Milani ngjitet në kuotën e 28 pikëve, një më shumë se Juventusi që gjendet në vendin e tretë dhe shtatë më pak se Interi që prin në tabelë

Nga ana tjetër, Barcelona fitoi ndaj Real Madridit me rezultatin 1-0, duke mundësuar që pas kësaj fitoreje, ajo të rimarrë kreun e tabelës me dy pikë më shumë se Real Madridi.

Kurse Bayern Munichu do të shënonte një fitore bindëse ndaj Hannoverit, duke mundësuar kështu pozicionimin në vendin e katërt në tabelë me pikë të barabarta me Hamburgun që gjendet në vendin e pestë.

Në fund, ndeshja Arsenali-Celësi do të përbënte edhe supersfidën e javës së 14-të në Ligën Premier.

Me këtë fitore, Chelsea mban kreun me pesë pikë diferencë nga përcjellësi i parë, Manchester United dhe 11 pikë më shumë se Arsenali që pozicionohet në vendin e katërt.

n.e/NOA

Â

Â

KOMENTE