Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Përmbledhje - Përgjaket autostrada, lumë të vdekurish nga përplasja e 2 makinave
English

Përmbledhje - Përgjaket autostrada, "lumë" të vdekurish nga përplasja e 2 makinave

LAJMI RITRANSMETOHET ME FOTO NGA VENDNGJARJA

Tiranë, 30 Nëntor NOA - Superstrada që lidh Fushë Krujën me Laçin e njohur sidomos nga vendasit, si rruga e vdekjes, u përgjak edhe një herë mbrëmjen e së hënës, duke i marrë jetën të paktën gjashtë vetëve, pjesa më e madhe në moshë fare të re.

Ngjarja ndodhi në orën 19.50, në superstradën Fushë Krujë-Laç pranë fshatit Derven, raportoi nga vendngjarja, korrespondenti i agjencisë së lajmeve NOA.

Shefi i Komisariatit të Policisë së Krujës Shehu, i tha agjencisë NOA se bëhet fjalë për gjashtë të vdekur dhe një i plagosur në gjendje kritike.

Por drejtori i Spitalit Ushtarak të Tiranës, Bedri Mihaj, i pyetur nga NOA tha se bëhet fjalë për shtatë të vdekur.

Disa nga viktimat ishin duke udhëtuar me një autoveturë e markës "Benz", me targa TR 15 79 A e cila u përplas me një ambulancë të Laçit duke pasuar fatalitetin rrugor.

Fillimisht u konfirmua emri i Vlash Sutit nga Laçi, rreth 50 vjeç, drejtues i autoambulancës që u bë pjesë e tragjedisë kurse disa të tjerë u konfirmuan disa minuta më vonë dhe i gjeni në fund të këtij raporti.

Të vdekurit i përkasin makinës tip "Benz" me banorë të Laçit dhe dy të tjerët, autoambulancës.

Momentalisht, viktimat, të gjithë nga Bushneshi dhe zona të tjera të rrethit të Krujës, gjenden në Spitalin Ushtarak të Tiranës.

e.r/NOA Vijon...

Disa nga viktimat e identifikuara:

Vlash Suti, 50 vjeç

Artan Alushi 30 vjeç

Indrit Kaçi, 18 vjeç

Erjon Murati 17 vjeç

Ili Murati, 15 vjeç

Florian Muzhaqi, 25 vjeç

KOMENTE