Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Urgjent - Aksidenti fatal në rrugën Fushë Krujë-Laç, rritet në 6 numri i të vdekurve
English

Urgjent - Aksidenti fatal në rrugën Fushë Krujë-Laç, rritet në 6 numri i të vdekurve

Tiranë, 30 Nëntor NOA - Rritet në gjashtë, numri i të vdekurve në aksidentin fatal që ndodhi rreth 40 minuta më parë në superstradën Fushë Krujë-Laç pranë fshatit Derven.

Korrespondenti i agjencisë së lajmeve NOA informon nga vendngjarja se viktimat ishin duke udhëtuar me një autoveturë e markës "Benz", me targa TR 15 79 A e cila u përplas me një ambulancë të Krujës duke pasuar fatalitetin rrugor.

Deri tani konfirmohet emri i Vlash Sutit nga Laçi, rreth 50 vjeç, drejtues i automjetit të tragjedisë, kurse emrat e viktimave të tjera ende nuk janë konfirmuar.

Mësohet se pesë të vdekur i përkasin makinës tip "Benz" me banorë të Laçit dhe i gjashti, autoambulancës, por të dhëna të plota ende janë të pamundura.

Momentalisht, viktimat gjenden në Spitalin Ushtarak të Tiranës.

e.r/NOA Vijon...

KOMENTE