Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Berisha niset për në Konferencën e OKB për Ndryshimet e Klimës në Danimarkë
English

Berisha niset për në Konferencën e OKB për Ndryshimet e Klimës në Danimarkë

Tiranë, 16 dhjetor NOA - Kryeministri, Sali Berisha niset sot për një vizitë tre ditore për në Kopenhagen, në Danimarkë, ku do të kryesojë delegacionin shqiptar që merr pjesë në "Konferencën e OKB për Ndryshimet e Klimës".

Gjatë kësaj vizite, kryeministri Berisha do të mbajë një fjalim në seancën plenare të paradites të datës 17 dhjetor.

Po në atë ditë do të kenë fjalën e tyre edhe kryetarë të vendeve mjaft të rëndësishme, si presidenti i Meksikës Felipe Calderón Hinojosa, kryeministri i Australisë Kevin M.Rudd, kryeministri Greqisë, George Papandreu.

Gjatë qëndrimit tre ditor në Danimarkë, Berisha është i ftuar në një darkë që shtrohet për nder të pjesëmarrësve nga mbretëresha e Danimarkës, Madhëria e Saj Mbretëresha Margrethe II, darkë e cila do të mbahet në Christiansborg Castle, pas ceremonisë së prezantimit me Familjen Mbretërore. Gjatë këtyre ditëve, kreu i qeverisë do të zhvillojë një seri takimesh bilaterale me liderë të rajonit dhe evropianë, si dhe do t'i përgjigjet interesit të mediave më prestigjioze të Danimarkës lidhur me hapat e mëtejshme të Shqipërisë drejt integrimit në Bashkimin Evropian, zhvillimit ekonomik dhe perspektivën evropiane.

k.k/NOAÂ

KOMENTE