Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Presidenti Obama i premton Kryeministrit Berisha se do të vijë në Shqipëri
English

Presidenti Obama i premton Kryeministrit Berisha se do të vijë në Shqipëri

Kopenhagë, 18 dhjetor NOA - Gjatë pjesëmarrjes së tij në Samitin për Ndryshimin e Klimës në Danimarkë, Kryeministri Sali Berisha pati një takim me Presidentin e Shteteve të Bashkuara z. Barack Obama. Takimi u krye në drekën zyrtare, shtruar nga Kryeministri i Danimarkës. Gjithashtu, Kryeministri është takuar edhe me Sekretaren e Shtetit znj. Hilary Klinton.

Lidhur me këto takime, Kryeministri u shpreh: "Pata rastin të takohem shkurtimisht dhe të bisedoj shkurtimisht, por shumë përzemërsisht me Presidentin Obama, i cili tregoi një interes të gjallë për Shqipërinë. Unë iu përgjigja interesit të tij se të gjithë shqiptarët po presin ngjarjen e premtuar, vizitën e Presidentit Obama në Shqipëri. Presidenti Obama m'u përgjigj me shumë kënaqësi se "It will happen", do të ndodhë dhe unë, tha z. Obama, do të vij."

Po ashtu, gjatë drekës Berisha tha se takoi përsëri Sekretaren Amerikane të Shtetit znj. Hilary Klinton, me të cilën "shkëmbyem jo vetëm përshëndetje, por edhe mendime të përzemërta. Sekretarja e Shtetit, Klinton sërish më premtoi se do të vizitojë Shqipërinë".

e.r/NOA

KOMENTE