Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Përkujtohet në Indonezi tragjedia e cunamit 5 vjet më parë
English

Përkujtohet në Indonezi tragjedia e cunamit 5 vjet më parë

Açe, 26 dhjetor, NOA - Me lutje dhe ceremoni të veçanta janë përkujtuar sot 230 mijë viktimat e cunamit në Oqeanin Indian. Në provincën e Açes në Indonezi, e cila ishte më e prekura nga cunami, xhamitë mbajtën ceremoni lutjesh, derisa klerikët budistë kënduan dhe u lutën për viktimat.

Cunami i vitit 2004, ishte një nga katastrofat më të rënda natyrore, u shkaktua nga një tërmet nënujor 9.3 ballë në bregdetin e Sumatrës.

n.e/NOA

KOMENTE