Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Itali, fëmija i parë i vitit 2010, nga një nënë shqiptare
English

Itali, fëmija i parë i vitit 2010, nga një nënë shqiptare

Termoli, 1 Janar 2010 NOA - Një nënë e re shqiptare solli në jetë sot fëmijën e parë të vitit të ri 2010 në Termoli të Italisë, një djalë i cili erdhi pas një lindjeje të rregullt dhe pa probleme.

Mirela Memaj sikundër shihni dhe në foto, ka sjellë në jetë sot në orën 11.57 pak para mesditës, djalin e saj me peshë 3.650 kg.

Fëmija do të mbajë emrin Giuseppe. Babai i tij 30-vjeçar, Isidor Occhionero dhe nëna 26-vjeçare Mirela Memaj, shprehen të lumtur nga lindja i fëmijës së tyre të parë.

Mirela tregon se ka ardhur prej dy vjetësh në Itali, pak pasi në vendlindjen e saj Shqipëri u martua me Isidorin i cili i dhuroi fëmijën që erdhi sot në jetë.

Isidori, tregon se me Mirelën ishte njohur në Itali dhe kishin vendosur më pas që të kurorëzonin lidhjen e tyre me martesë.

Mjeku Bernardino Molinari në spitalin San Timoteo të Termoli i cili asistoi lindjen e fëmijës, përshkruan se i ati, Isidori ishte shumë i lumtur teksa shihte dhe ai procesin disa minutash të ardhjes në jetë të djalit të tij.

j.s/r.b/NOA

Â

KOMENTE