Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nata e ndërrimit të viteve u festua me gëzim dhe pa incidente në mbarë Kosovën
English

Nata e ndërrimit të viteve u festua me gëzim dhe pa incidente në mbarë Kosovën

Prishtinë, 1 Janar 2010 NOA - Ndërrimi i viteve në të gjithë territorin e Republikës së Kosovë ka kaluar i qetë dhe pa incidente serioze, ka njoftuar policia përmes komunikimit sot me mediat. Sikurse dhe në vitet e kaluara dhe ketë vit shumë qytetarë kanë festuar në ambiente familjare, por ka pasur edhe shumë që kanë festuar në qendër të qyteteve, sidomos në metropol.

Radio Evropa e Lirë raporton se në Prishtinë janë organizuar aktivitete të ndryshme kulturore dhe në momentin e ndërrimit të vitit janë shkrepur fishekzjarrë të shumta. Qytetarëve të Kosovës Vitin e Ri 2010 u kanë uruar edhe zyrtarët më të lartë ndërkombëtarë e vendës.

Â

KOMENTE