Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Alarm në avionin Turkish Airlines, telefonatë pilotit: Do të vdisni
English

Alarm në avionin Turkish Airlines, telefonatë pilotit: "Do të vdisni"

Selanik, 23 janar, NOA - Një avion i linjës "Turkish Airlines" bëri një ulje urgjente në Selanik pas një telefonate drejtuar pilotit me fjalët "Ju sot do të vdisni, një bombë është vendosur në bordin e avionit". Avioni vinte nga Gjermania me destinacion aeroportin Dalaman në Turqi.

Piloti i avionit u vu menjëherë në kontakt me autoritetet greke.

Avioni sipas autoriteteve të aeroportit grek u ul në mënyrë të sigurtë në Selanik dhe 70 pasagjerët janë të mirë. Ndërkohë policia po kryen kontrollin e avionit.

a.k/NOA

KOMENTE