Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nis sot turi i takimeve të KiE-së
English

Nis sot turi i takimeve të KiE-së

Tiranë, 22 shkurt, NOA - Një delegacion i Këshillit të Evropës prej 10 komisionerësh, kryesuar nga presidenti i Asamblesë, Mevla¼t Çavusoglu do të nisë sot në Tiranë "turin" e takimeve me personalitete të larta të politikës, në kuadrin e zgjidhjes së krizës politike. Përveç Çavusoglu, pjesë e këtij misioni të KiE do të jenë edhe dy raporterët për Shqipërinë, Jaakko Laakso dhe David Uilshire.

Bëhet me dijeni se fillimisht, delegacioni do të rezervojë një takim me kreun e shtetit Bamir Topi, në orën 09.15, për të vijuar rreth orës 12.00 një takim me kryeministrin Sali Berisha, në selinë e Kryeministrisë.

Ndërsa në orën 15.00 është parashikuar që ky delegacion i lartë të zhvillojë një takim edhe kryetarin socialist, Edi Rama dhe drejtues të tjerë të selisë rozë.

Dhe pasi të kenë dëgjuar të gjitha opsionet e palëve mbi krizës, delegacioni do të mblidhet sërish në Presidencë në orët e pasdites për t'u takuar me presidentin Topi.

Në fund, delegacioni pritet që të dalë me një rezultat konkret mbi krizën politike në vend.

n.e/NOA

KOMENTE