English

Çelsi mund "djajtë e kuq"

Londër, 4 Prill, NOA - Skuadra e Çelësit ka arritur të mposht në ndeshjen e sotme Mançester Junajtid me rezultatin 2-1. Në derbin e "Premier League", që u zhvillua në stadiumin "Old Traford", Çelësi ka ruajtur epërsinë që në minutat e para të ndeshjes.

Goli i parë për skuadrën e Çelsit u shënua nga Koul në minutën 21. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin pozitiv për Çelësin.

Po ashtu dhe fillimi i pjesës së dytë të ndeshjes solli një tjetër gol për Çelësin nga Drogba në minutën e 79, duke i garantuar fitoren skuadrës.

Ndërsa reagimi i Mançesterit ka ardhur vetëm në minutën e 81 të ndeshjes, me një gol të shënuar nga Machedas.

Fitorja e sotme i garanton skuadrës së Çelsit kryesimin e renditjes duke tejkaluar me dy pikë skuadrën e Mançesterit.

m.xh/NOA

KOMENTE