Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bashkia e Tiranës sfidon mjedisin, vijon punën në sheshin Skënderbej
English

Bashkia e Tiranës sfidon mjedisin, vijon punën në sheshin "Skënderbej"

Tiranë, 4 prill NOA - Gjoba e ministrisë së Mjedisit në ngarkim të Bashkisë së Tiranës duke se nuk e ka penguar këtë të fundit të vazhdojë punimet në sheshin "Skënderbej" në Tiranë duke sfiduar kështu edhe vendimin e kësaj ministrie për pezullimin e punimeve.

Vetëm një ditë më parë ministria e Mjedisit me anë të një deklarate për shtyp njoftoi se ka gjobitur me 2 milionë lekë të reja bashkinë e Tiranës ndërsa urdhëroi pezullimin e punimeve që qendër të kryeqytetit për arsye se bashkia nuk posedonte leje mjedisore.

Menjëherë pas deklaratës së mjedisit, ka reaguar bashkia e cila deklaroi se kishte marrë leje nga kjo ministri me një shkresë që mbante vulën e vitit 2009.

Ndërkohë që gjoba e majme dhe vendimi për pezullim të punimeve nuk është marrë parasysh nga kompania e cila ka vijuar sot punimet në sheshin "Skënderbej".

a.a/NOA

KOMENTE