Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Çiklizëm, Bernuçi dyshohet për doping
English

Çiklizëm, Bernuçi dyshohet për doping

Itali, 4 Prill NOA - "Guardia di Finanza" me sa duket në një kontroll që ka bërë në shtëpinë e çiklistit, Lorenzo Bernuçi ka arritur të sekuestrojë disa substanca të cilat dyshohen të jenë dopuese (narkotike).

Këtë lajm e ka konfirmuar gazeta "Repubblica", duke nënvizuar se ky kontroll mund të sjellë një skandal të vërtetë në çiklizmin italian.

Krahas çiklistit në fjalë një tjetër i tillë, i cili mban emrin e Alessandro Petaçhi dhe është mjaft i njohur si sprintieri veteran i Lampre, duket se bën pjesë në këtë kontroll pasi siç bëhet e ditur nga mediat italiane, autoritetet kanë kontrolluar dhe shtëpinë e tij.

Pra në qoftë se këto do të rezultonin pozitive për çiklistët në fjalë do të ishte një skandal i vërtetë për sportin e çiklizmit në Itali.

r.b/NOA

KOMENTE