Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Formula 1, Vettel fiton garën e Malajzisë
English

Formula 1, Vettel fiton garën e Malajzisë

Kuala Lampur, 4 Prill, NOA - Sebastian Vettel është fitues i çmimit të Malajzisë në Formula 1. Makina "Renault" e drejtuar prej tij arriti e para duke kapur dhe kohën më të mirë. Por për skuadrën "RBR-Renault", duket se gara e Malajzisë ka qenë dhe suksesi i saj. Në vend të dytë u rendit piloti tjetër i të njëjtës skuadër Mark Webber.

Në vendin e tretë u rendit Nico Rosberg me makinën "Mercedes". Në këtë garë ka zhgënjyer Fernando Alonso. Spanjolli i "Ferrarit" ka qenë në vend të nëntë, por u detyrua të tërhiqet nga gara për shkak të problemeve me makinën. E njëjta gjë ndodhi dhe me ish-kampionin Shumaker.

Renditja

1- Sebastian Vettel RBR-Renault

2- Mark Webber RBR-Renault

3- Nico Rosberg Mercedes GP

4- Robert Kubica Renault

5- Adrian Sutil Force India-Mercedes

6- Lewis Hamilton McLaren-Mercedes

7- Felipe Massa Ferrari

8- Jenson Button McLaren-Mercedes

9- Jaime Alguersuari STR-Ferrari

10- Nico Hulkenberg Williams-Cosworth

m.xh/NOA

KOMENTE