Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Policia: Po rriten krimet që vijnë nëpërmjet Facebook
English

Policia: Po rriten krimet që vijnë nëpërmjet Facebook

Lonër, 5 Prill NOA - Janë në një rritje konstante krimet që vijnë si pasojë e përdorimit abuziv të Facebook në Britaninë e Madhe.

Ky lajm është bërë i ditur nga vetë forcat policore të Nottinghampshire. Këto denoncime të cilat në një farë mënyrë përfshijnë këtë rrjet shoqëror ("social network"), sipas të dhënave janë në një rritje prej 346 për qind dhe kjo krahasuar vetëm që nga prilli i vitit 2009.

Tashmë vetëm në ditët e para të këtij fillim muaji denoncimet të këtij lloji janë në një shifër prej 6 të tillash dhe kanë si akuza në shumicën e rasteve, ngacmimet seksuale.

r.b/NOA

Lajme të ngjashme:

Greenpeace: Interneti ndot mjedisin

Në Shqipëri, vetëm 360 euro gjobë për falsifikim identiteti në internet

Nisin xhirimet për një film mbi Facebook

Studimi: Facebook dhe Tuiter, një drogë për përdoruesit

Rikthehet sfilizi, akuzohet Facebook

Interneti, buton paniku për fëmijët

FB, një E-mail vjedh passuordin

Shkruan në Facebook se do vetëvritet, ndërhyn policia

Facebook "në shitje", kushton 40 miliard Usd

Dy të fejuar zbulojnë hajdutin në Facebook

FB: Çiftet e hapura, të trishta

Pentagoni: Ushtarët SHBA, me Facebook

Google, Facebook, Yahoo - faqet kryesore

KOMENTE