Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Sejdiu: Nuk isha pjesë e ndryshimeve në qeveri
English

Sejdiu: Nuk isha pjesë e ndryshimeve në qeveri

Prishtinë, 4 Prill, NOA- Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka mohuar sot se emri i tij ka qenë pjesë e negociatave për ndryshimet në drejtimin e shtetit të Kosovës dhe në qeveri."S'jam pjesë e emërimeve dhe shkarkimeve", ka thënë presidenti Fatmir Sejdiu, gjatë një vizite që i bëri një familjeje serbe në Graçanicë.

"Unë çmoj përpjekjet e partnerit të koalicionit, që të ketë formacion, i cili do të marrë obligime shtesë në sfidat, që Kosova ka para vetes", ka thënë Sejdiu.

Ai ka theksuar se është detyrë e këtij formacioni politik, që të lëvizë edhe më shpejt në arritjen e standardeve të vendeve të rajonit dhe të BE-së.

Javën e kaluar, kryeministri Hashim Thaçi shkarkoi 6 ministra, tre të PDK-së dhe tre të LDK-së, në kuadër të asaj që e quajti "riformatizim i qeverisë".

m.xh/NOA

KOMENTE