Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Seria A, fitojnë tre kryesueset
English

Seria A, fitojnë tre kryesueset

Itali, 4 Prill NOA - Kjo javë e kampionatit italian të Seria A ka qenë mjaft pozitive për ekipet kryesuese të saj ku të treja kanë arritur të marrin fitoret respektove.

Interi i cili kishte sfidën e tij në "San Siro" me ekipit e Bolonjës ka arritur të fitojë lehtësisht me rezultatin 3 me 0. për tu përmendur në këtë ndeshje është rikthimi i Balotellit i cili arrit të shënonte në këtë ndeshje gjithashtu zhvilloi dhe një lojë mjaft të mirë. Dy golat e tjerë për zikaltërit u shënuan nga i njëjti autor i cili mban emrin e Tiago Motës.

Fitores së Interit iu përgjigj ajo e Romës ky kryeqytetasit kishin një sfidë mjaft të vështirë në transfertë me skuadrën e Barit.

Djemtë e Ranierit arritën të fitonin këtë garë dhe kjo falë golit të Vuçiniç i cili realizoi që në minutën e 9 të pjesës së parë duke i dhuruar ekipit të tij një fitore mjaft të rëndësishëm e cila e mban atë me vetëm një pikë larg Interit.

Në sfidën tjetër asaj midis Kalajarit dhe Milanit, kuq e zinjtë arritën të fitonin me rezultatin 3 me 2 ku to shënuan Borrielo dhe Huntelaar të cilëve iu përgjigjën Ragatzu dhe Matri.

Goli i cili i dha fitoren ekipit të drejtuar nga Leonardo u realizua falë një gabimi midis mbrojtësit dhe portierit të Kaljarit i cili dha rezultatin e një autogoli.

Me këto fitore të kryesuesve të Seria A, klasifikimi i këtij kampionati në tre vendet e para nuk ka pësuar asnjë ndryshim.

r.b/NOA

KOMENTE