English

SHBA, shitet nga motra te përdhunuesit

Uashington, 4 Prill, NOA - Policia e Nju Xhersit ka arrestuar pesë persona për përdhunimin në grup të një vajze shtatë vjeçare. Vajza u është shitur përdhunuesve nga motra e saj më e madhe.

Ngjarja tronditëse ka ndodhur disa ditë më parë, por faktet janë bërë publike vetëm sot nga policia e SHBA-ve. Vajza 14 vjeçare ka çuar motrën e saj në një apartament të pabanuar në qytetin Trenton dhe më pas ka marrë paratë nga një grup të rinjsh.

Pesë përdhunuesit kanë qenë të moshës 13 deri në 20 vjeç. Policia ka arrestuar dhe motrën. Sipas policisë të paktët shtatë persona kanë abuzuar më vajzën e vogël.

m.xh/NOA

KOMENTE