Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Topalli, mesazh opozitës për Pashkët: Të mendojmë për vendin
English

Topalli, mesazh opozitës për Pashkët: Të mendojmë për vendin

Tiranë, 4 Prill, NOA - Ka qenë e drejtpërdrejtë në mesazhin e saj për Festën e Pashkëve kryetarja e Kuvendit, Joezfina Topalli, duke uruar jo vetëm shqiptarët, por edhe reflektimin e opozitës për situatën në të cilën ndodhet vendi.

Në deklaratën e dhënë për mediat, pas takimit me drejtues të klerit katolik dhe ortodoks për Festën e Pashkëve, Topalli ka theksuar se është koha që të gjithë të mendojnë për më të mirën e vendit.

"Sot është dita kur duhet të mendosh edhe për dialogun dhe ai bëhet në Parlament. Duhet të shmangen situatat artificiale që po ndodhin", ka deklaruar kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli.

Kryeparlamentrja ka theksuar se në ditë të tilla është e nevojshme që të gjithë njerëzit të mendojnë për më të mirën e vendit dhe për të ardhmen.

m.xh/NOA

KOMENTE