Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vrasje makabre në Shkodër, i marrin jetën 24-vjeçarit dhe plagosin të atin
English

Vrasje makabre në Shkodër, i marrin jetën 24-vjeçarit dhe plagosin të atin

Shkodër, 5 Prill NOA - Një djalë në moshë të re ka gjetur vdekjen kurse babai i tij po lufton me vdekjen në spital pasi u bënë viktima të një sulmi me arme zjarri që ndodhi mbrëmjen e së Dielës, raporton korrespondenti i agjencisë NOA.

Ngjarja ndodhi rreth orës 19.15 të së Dielës, në vendin e quajtur "Breglumi", te Komuna Shalë në Dukagjin dhe pikërisht tek "Ura e Re".

Nga dëshmitë në vendngjarje dhe konfirmimi që dha policia, bëhet e ditur se është vrarë me armë zjarri shtetasi Zek Tonaj, 24 vjeç si dhe eshte plagosur i ati i tij Ndue Tonaj, 69 vjeç.

Burri në moshë të thyer, është dërguar në Spitalin Rajonal Shkoder, për të marrë ndihmën e duhur mjekësore por gjendja e tij është e rëndë.

Drejtoria rajonale Shkodër i tha agjencisë NOA se me të marrë informacionin mbi masakrfën ka nisur në vendngjasrje shërbimet policore.

Nga hetimet e para paraprakisht dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta, pas një konflikti të çastit, por nuk u dhanë detaje të tjera.

Zyrtarisht policia tha se është bërë i mundur identifikimi i autorit të dyshuar për krimin, gjeneralitet e të cilit, për arsye hetimi, aktualisht nuk bëhen të ditura.

r.d/NOA

KOMENTE