Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Topi takon krerët e BDI, PDSH dhe DR
English

Topi takon krerët e BDI, PDSH dhe DR

Shkup, 14 prill, NOA - Presidenti Bamir Topi, ka nisur zhvilluar mbrëmjen e sotme takimet me përfaqësuesit e partive politike shqiptare në ish-republikën maqedonase të Jugosllavisë, FYROM, në kuadrin e një vizite zyrtare që po zhvillon në këtë vend fqinj.

Kështu, bëhet me dijeni se ai është takuar me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti; atë të PDSH-së, Menduh Thaçi dhe të DR-së, Imer Selmani.

Në takimet me ta, bëhet me dijeni se ai ka diskutuar mbi problemet e bashkëpunimit mes dy vendeve tona si edhe zbatimin e pikave të marrëveshjes së Ohrit.

Ndërkaq, bëhet me dijeni se para këtyre takimeve, presidenti Topi ka vizituar "Çarshinë e Vjetër" në Shkup, duke vendosur kurora lule pranë bustit të Skënderbeut.

I shoqëruar nga ana e kryetarit të komunës së Çairit dhe nga deputetë shqiptarë të parlamentit të Maqedonisë, ai ka shëtitur dhe ka takuar qytetarë në këtë pjesë të vjetër të Shkupit.

n.e/NOA

KOMENTE